Nabídka ošetření

Cítit se lépe je tak snadné

LASEROVÁ DEPILACE

Laserová depilace se provádí alexandritovým laserem GentleLASE (Candela, USA) s dynamickým chlazením, který se poprávu řadí mezi nejlepší a nejvýkonnější produkt dosahující permanentní redukci ochlupení.

Depilovat lze všechny části těla, počet ošetření závisí na depilované lokalitě, obvykle je třeba zákrok opakovat minimálně čtyřikrát. Laserový paprsek se vychytává v pigmentu chloupku, po kterém se dostává do vlasové cibulky, kterou poškozuje vysokou energií. Chloupek je účinně zasažen pouze v aktivní růstové fázi tzv. anagenu, který probíhá bohužel u každého chloupku v jiné době. Proto je nutné již zmíněné opakování.

Nejúčinnější je depilace u osob s tmavším ochlupením a světlejším typem pokožky, výrazně světlé či šedé chloupky díky absenci pigmentu nelze odstranit. Před depilací se doporučuje cca 4 týdny chloupky nevytrhávat, je možné je pouze holit, k zákroku je ideální chloupek cca 1–3 mm dlouhý.

V zájmu zamezení vzniku komplikací se zákrok neprovádí u výrazně opálených osob, stejně tak po zákroku se doporučuje ochrana před UV zářením.

LASEROVÉ ODSTRANĚNÍ VÝRŮSTKŮ A ZNAMÉNEK

Jedná se o laserový zákrok, při kterém využíváme vysokovýkonný erbiový (Er: YAG) laser, který je vhodný k odstranění celé škály nežádoucích projevů na kožním povrchu.

Odstraňovat lze např. některá mateřská znaménka, stopkaté kožní výrůstky, virové bradavice, stařecké bradavice, tukové uloženiny v okolí očí (xantelesmata), některé typy kožních nádorů a určité typy jizev.

Ošetření je velmi rychlé, hojení probíhá přes stroupek, který ošetřujeme dle pokynů lékaře. Odstranění je trvalé, ošetřená plocha v krátkém čase po doléčení splyne s okolním povrchem kůže.

Po zákroku je nutné několik dní omezit činnosti, při kterých se hodně zapotíte, koupání ve vaně či v bazénu. Sprchování je možné, doporučuje se ovšem ochrana před slunečním zářením až do úplného zahojení (aplikace krémů s SPF 50+).

LASEROVÉ ODSTRANĚNÍ ŽILEK

Odstranění rozšířených žilek se provádí cévním laserem (Nd. YAG FOTONA). Laserový paprsek je zacílen pomocí počítače přímo na postižené místo, kde reaguje s červeným krevním barvivem. Pomocí tepelné energie cévka skoaguluje („speče se“). Likvidovat můžeme nežádoucí cévky až do síly 4 mm. Tepelně zničené žilky tělo samo vstřebá a díky přesnému zaměření paprsku nedochází k poškození okolní tkáně.

Odstraňovat lze nežádoucí červené nebo promodralé žilky především v oblasti obličeje, lýtek, stehen, kotníků či jinde.

Samotný zákrok trvá několik sekund až desítek minut, doba závisí především na rozsahu ošetření. U rozsáhlejších cévních projevů, jako jsou například hemangiomy, žilky na dolních končetinách či ohně, může být nutné zákrok opakovat několikrát.

Efekt léčby je možno hodnotit asi 3–4 týdny po zákroku, do té doby by mělo tělo zničené žilky vstřebat. Doba hojení ale vždy závisí na rozsahu zákroku, použité energii a individuálních dispozicích. Pokud není výsledek uspokojivý, je možné ošetření opakovat.

Po zákroku bude ošetřené místo mírně zarudlé, zarudnutí by však mělo vymizet během několika minut až hodin. Ošetřované místo se po několik dalších dnů nesmí zbytečně namáčet a několik týdnů po ošetření je třeba vyvarovat se slunění a používat krémy s vysokým ochranným faktorem (50+).

LASEROVÉ OŠETŘENÍ JEMNÝCH VRÁSEK A JIZEV

Ošetření frakční koncovkou erbiového (Er: YAG) laseru je vhodné k omlazení pleti, redukci jemných vrásek, zlepšení vzhledu jizev. Nejvhodnější lokality k ošetření jsou především v okolí očí a úst, použití je vhodné ke zpevnění pleti v oblasti obličeje, krku, dekoltu a hřbetů rukou. Další častou indikací je zjemnění jizev.

Frakční laser vyzařuje tzv. mřížku mikro paprsků, kterými se ošetřuje vybraná oblast. Při zákroku je možné cítit drobné pálení. Druhý den se začíná tvořit jemný povrchový stroupek, který se postupně vylupuje cca týden.
První efekt spočívá ve vyhlazení povrchové vrstvy, v barevném sjednocení. Následně nastupuje remodelace kolagenu, která probíhá následující týdny až měsíce.

Dle typu ošetřené pokožky a závažnosti poškození je možné zákrok opakovat. Po ošetření je nutná ochrana před UV zářením.

LASEROVÉ OŠETŘENÍ HLUBŠÍCH VRÁSEK A JIZEV S PROJEVY STÁRNUTÍ

Frakční resurfacing neboli ošetření frakčním CO2 laserem (CO2RE) regeneruje povadlou kůži se známkami stárnutí, zpevňuje ji, vyhlazuje středně hluboké vrásky a strukturální nepravidelnosti, sjednocuje povrch pokožky a podporuje stahování jemných pórů. Navíc se používá ke korekci některých typů jizev a k zahlazení jizviček po akné. Přesně dávkovanou tepelnou energií je dosaženo vynikající regenerace kolagenu spojené se zlepšením elasticity pokožky. Nejvhodnější lokality k ošetření jsou především v okolí očí a úst, použití je vhodné ke zpevnění pleti v oblasti obličeje, krku, dekoltu a hřbetů rukou. Vysokovýkonný CO2 laser je velmi přesný typ operačního přístroje, který pomocí digitálně řízeného skaneru vytváří složité mikroobrazce na pokožce s proměnnou hloubkou průniku laserového paprsku do tkáně (povrchní ošetření barevně sjednocuje povrch a podporuje novotvorbu buněk v horní vrstvě pokožky – epidermis, středně hluboký průnik ošetřuje jak povrch, tak i remodeluje kolagen v horních vrstvách podkoží – dermis, hluboký průnik prohřívá celou oblast a významně remodeluje kolagen).
Lékařský zákrok se provádí při jednom či několika sezeních dle druhu projevu, jeho rozsahu a hloubce, lokalitě, charakteru a typu kůže, genetické dispozici, věku, stupni postižení apod.
Po ošetření je nutná ochrana před UV zářením.

APLIKACE BOTULOTOXINU

Botulotoxin A je látka, která se v medicíně úspěšně používá již řadu let (dermatologie, oční lékařství, neurologie). Látka se aplikuje přímo do svalu, který způsobuje vrásku. Tento sval je dočasně relaxován – přeruší se nervosvalový přenos vzruchu a omezí se svalové působení na tvorbu vrásky. Navíc se zamezí dalšímu prohlubování vrásek.
Botulotoxin se používá k vyhlazení mimických vrásek (čelo, kořen nosu, okolí očí, horní ret) a k odstraňování nadměrného pocení (podpaží, dlaně, chodidla).

Vlastní aplikace se provádí tenkou injekční jehlou. Injekce je téměř bezbolestná, při aplikaci lze pocítit lehké pálení.
Efekt nastupuje od druhého dne do dvou týdnů, výsledek není trvalý, obvykle se zákrok opakuje v rozmezí 3-6 měsíců u vrásek a za 6-12 měsíců u pocení. Při opakované aplikaci se efekt prodlužuje.

Po zákroku doporučujeme cca 4 hodiny nelehat a nepředklánět se. Nedoporučujeme minimálně den saunu, solárium či intenzivní sportování. Běžné činnosti nejsou problém.

APLIKACE VÝPLŇOVÝCH MATERIÁLŮ

Aplikace výplňových materiálů, konkrétně tedy kyseliny hyaluronové, se používá k zjemnění vrásek, ke zlepšení tvaru a zvětšení rtů, úpravě koutků úst, korekci jizev atp.

Aplikaci látky ve formě gelu provádí lékař tenkou jehlou do kůže či podkoží. Citlivější jedinci mohou před zákrokem místo aplikace znecitlivět pomocí anestetického krému nebo injekce.

Efekt je patrný ihned. Těsně po zákroku může být kůže zarudlá s drobným otokem, který pozvolna mizí. Může se objevit i drobná modřinka. Zákrok je možno kdykoli opakovat.

Po zákroku doporučujeme omezit cca na dva dny mimiku ošetřované oblasti. Nedoporučujeme minimálně dva dny saunu, solárium či intenzivní sportování. Případné masáže či intenzivní kosmetické ošetření míst, kde byla aplikována výplň, nejsou doporučeny po dobu minimálně 14 dnů.

CHEMICKÝ PEELING

Chemický peeling je velmi účinná metoda ovlivnění stavu pokožky. Aplikují se různé koncentrace ovocných kyselin, například kyseliny glykolové. Koncentrace se volí dle typu pokožky, stavu poškození pokožky a možnosti (ochoty) rekonvalescence. Cílem je odloučení povrchových či hlubších vrstev kůže a jejich následná obnova.

Provedením chemického peelingu redukujeme projevy stárnutí kůže, sjednocujeme její barvu, zjemňujeme vrásky a jizvičky, zmenšujeme velikost pórů, zvyšujeme tonus a pružnost pokožky, zmírňujeme projevy akné.

Před vlastním zákrokem je nutná předchozí domácí aplikace přípravků s nižší koncentrací ovocných kyselin (po dohodě s lékařem), zvyšujeme tak efekt celé léčebné kúry a snižujeme negativní projevy zákroku. Vlastní zákrok provádí lékař, intenzita závisí na požadovaném výsledku, po intenzivnějším zákroku následuje delší fáze hojení.
Po ošetření může být pokožka zarudlá s mírnými projevy olupování, v místě zánětlivých ložisek se mohou utvořit drobné puchýřky a následně stroupky. 3-4 dny se používá zklidňující krém (po dohodě s lékařem). Obvykle se provádí 4-6 ošetření s frekvencí týden až 14 dnů.

MEZOTERAPIE

Mezoterapie, za použití přípravku Surgilift, který obsahuje gelovou substanci kyseliny hyaluronové, je minimálně invazivní metoda.

Mezoterapie se využívá k omlazení pokožky a k dosažení její lepší hydratace. Ošetřujeme především oblast obličeje, krku, dekoltu a hřbetů rukou.

Aplikuje se velmi malé množství revitalizační substance tenkou jehličkou s vysokou četností vpichů. Tím je dosaženo rovnoměrného rozvrstvení.

Bezprostředně po zákroku je ošetřovaná oblast zarudlá, jsou patrné drobné vpichy a ojediněle i modřinky. Obvykle se provádí 3 ošetření v intervalu po 3 týdnech, kůru je možné opakovat maximálně dvakrát v jednom roce.

Po zákroku je vhodná velmi jemná masáž ošetřených partií, tři dny je nutná ochrana před UV zářením.

DERMAPEN

DermaPen je revoluční alternativou dermarollerového ošetření. Jedná se o mikro jehličkovou terapii ke stimulaci tvorby kolagenu. Pomocí přístroje se do hlubších vrstev kůže vpravují účinné látky či séra pro zlepšení elasticity pokožky, omlazení a barevné sjednocení pleti, korekci vrásek a drobných rýh, regeneraci pokožky po opalování, zmírnění pigmentací atd.

DermaPen využívá systém automatické vibrace, jehličky se vpichují do kůže vysokou rychlostí. Díky tomu je ošetření minimálně bolestivé, na rozdíl od jiných metod jehličkování. DermaPen lze díky jeho unikátním vlastnostem použít na celý obličej, okolí očí, rty a nos, ale například i na jizvy a strie na těle.
Regenerační proces trvá až 4 týdny.

K celkovému omlazení pleti se doporučuje ošetření opakovat 4-6x v intervalu 3-4 týdnů. Pro ošetření jizviček po akné se aplikace opakuje 6x v intervalu 3-4 týdnů a v případě ošetření strií se opakuje přibližně 10x v intervalu 4-6 týdnů.

Běžně vidíte výsledek již po prvním ošetření. Dlouhotrvající a opravdu signifikantní efekt lze očekávat po 4-6 ošetření.

Celkově ošetření je minimálně bolestivé vzhledem k vysoké frekvenci automatických vpichů. Pokud je to nutné, lze před zákrokem aplikovat znecitlivující krém.

Po ošetření očekávejte, že bude Vaše pleť 12 až 48 hodin zarudlá. Na některých místech se mohou objevit mírné petechie nebo stroupky. Do týdne by se měla pleť celkově zhojit.

INJEKČNÍ LIPOLÝZA

Lipolýza je ideální metodou, která zbavuje tělo přebytečného tuku. Je určena především těm, kteří mají „normální“ tělesnou hmotnost a malé nahromadění tuku se správnou životosprávou, sportováním ani dietou nedaří odstranit. Lipolýzu lze označit za neinvazivní liposukci. Při injekční lipolýze je tuk odstraněn naprosto rovnoměrně.

Pomocí injekční lipolýzy se dají zmenšit téměř všechny partie těla, nejčastěji se používá k redukci malých tukových ložisek, např. podbradek, břicho, hýždě, boky či stehna, u mužů oblast prsou. Metodu lze využít k odstranění zbytků tukové tkáně po liposukci či ke zmírnění celulitidy. Zákrok také napomáhá ke zvýšení pevnosti a elasticity kůže.
Během lipolýzy aplikuje lékař pomocí mikro injekce látku fosfatydylcholin přímo do problematické oblasti. Fosfatydylcholin je enzym (přírodní výtažek ze sójových bobů), který rozpouští tuk na malé části, které jsou potom přirozenou cestou odváděny z těla.

Zákrok je poměrně jednoduchý a bezpečný, je prováděn bez znecitlivění. Aplikace samotné lipolýzy trvá 15 až 30 minut.

Po zákroku se v místě ošetření objeví zčervenání a celkem výrazný otok. Místo bývá bolestivé, v některých případech se objeví modřinky. Po několika dnech tyto projevy mizí. Otok může přetrvávat déle. V období po ošetření se doporučuje dodržovat pitný režim (nejméně dva litry vody denně) a užívat dostatek vitaminů, minerálů a antioxidantů. Tím se zrychlí odvod tuku z těla. Týden po ošetření můžete opatrně začít sportovat. Efekt injekční lipolýzy je patrný cca za 4 až 8 týdnů.

Pro dosažení optimálního výsledku je většinou nutno provádět 5-10 ošetření s odstupem 2-3 týdnů. Výsledek je permanentní s podmínkou zachování stejné hmotnosti. V případě výrazného zvýšení hmotnosti mohou ošetřená místa opět přibrat na objemu. Přibližně 5 % populace nedosahuje žádoucí efekt v závislosti na individuální struktuře podkožní tkáně a jejím prokrvení.